20 Eylül 2021 Pazartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Irmak Okulları Etik Değerler Çalıştayı
22 Mayıs 2012 Salı 12:40

Irmak Okulları Etik Değerler Çalıştayı

Irmak Okulları ev sahipliğinde bu yıl ilki düzenlenen Etik Değerler Çalıştayı’nda tıp, medya, iş, sanat, bilim ve teknoloji alanlarında etik kavramını tartışmaya açıldı.

Avrupa Gençlik Parlamentosu (AGP) ve Özel Irmak Anadolu Lisesi Etik Değerler Kulübü öğrencileri ile 8 farklı liseden 75 öğrencinin katılımıyla gerçekleştirilen çalıştayda öğrenciler, etik değerler konusunda toplumu farkında olmaya çağırdı

Akademik alanda olduğu kadar sosyal ve kültürel alanlarda da başarılı olan, toplumsal duyarlılıkları gelişmiş gençler yetiştiren Irmak Okulları gerçekleştirilen Etik Değerler Çalıştayı’nda öğrenciler özgürce tartışabilecekleri bir platformda bir araya geldi. Etik değerler konusunda toplumu farkında çağırmak amacıyla gerçekleşen çalıştayda öğrenciler tarafından hazırlanan tez ve anti- tezler aracılığıyla demokratik bir tartışma ortamı yaratıldı.

Uzmanlarla mesleki etik kavramı tartışıldı

Farklı sosyo- ekonomik ve kültürel birikime sahip gençlerin fikir paylaşımında bulunduğu bu sene ilki düzenlenen çalıştayda, TV Yapımcısı Özlem Gürses, Kozyatağı Acıbadem Hastanesi İç Hastalıkları Uzmanı Uzm. Dr.Sadi R. Vural,  Türkiye Görme Engelliler Derneği Projeler Koordinatörü Deniz Özdikmenli,  Spor Spikeri Emre Tilev, Tiyatrocu Nedim Saban, Özyeğin Üniversitesi Hukuk Fakültesi Öğretim Üyesi Prof.Dr. Mustafa  Alper  Gümüş’ün danışmanlığını yaptığı,  öğrenciler tarafından oluşturulan komiteler aracılığıyla;  sırasıyla medya, tıp, iş, spor sanat, bilim ve teknoloji alanlarında etik kavramı, tez ve anti- tezler halinde tartışılarak fikir alışverişi sağlandı. 

Çalıştay sonuçları MEB’e sunulacak

Özel Irmak Anadolu Lisesi’nin yanı sıra Özel Florya Final Anadolu Lisesi, Sankt Georg Avusturya Lisesi ve Ticaret Okulu, İstek Özel Uluğbey Anadolu Lisesi, Ümraniye Anadolu Lisesi, Halit Armay Lisesi, Özel Marmara Koleji’nden öğrencilerin de katılımıyla gerçekleşen çalıştayda, öğrenciler tarafından hazırlanan bildiri, tez ve yönergeler Milli Eğitim Bakanlığı’na sunulacak.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları